Yön Havalandırma

Elektrostatik Filtre Sistemleri

Egzoz havası filtrasyonu ve Isı geri kazanımı

Tekstil sektöründe egzoz havası arıtımında belirli ve farklı zorluklar görülebilir.

Özellikle Ram Makinelerinin egzoz havasından ortaya çıkan atık hava yoğun koku ile birlikte balmumu, yağ ve elyaf parçacıklarından oluştuğu için yüksek verimli bir ayırma gerektirir.

Üretim konumuna bağlı olarak tekstil üreticileri, Ram Makinesi emisyon sınırları açısından sıkı düzenlemelerle karşı karşıyadır.

Enerji maliyetleri, üretim maliyetlerinin büyük bir bölümünü oluşturur.

Ram makinelerinde, kumaşın sadece kurutulmadığı aynı zamanda termo fiksasyona maruz kaldığı kumaş ısıl işlemi (örme dokunmuş kumaşlar) için tekstil terbiye alanındadır.

Çalışma sıcaklığı, gerçek üretim moduna ve kumaşa bağlı olarak 200°C’den fazla olabilir. Ram Makinelerinin çalışması için, yüksek bir elektrik enerjisi tüketimi (motorlar – vantilatörler için) ve yüksek bir ısı tüketimi gerektirir.

Uygun olmayan bir filtre sistemi Ram makinelerinden türetilen kirli egzoz havası ile karşı karşıya kaldığında, filtre hücresi hızla yıpranır ve filtre değişimi veya değiştirilmesi için yüksek maliyet gerektirir. Buna ek olarak ram makineleri egzoz havası, sonraki işlemler için kullanılabilecek değerli ısı içerir.